Błąd medyczny a odszkodowanie

Błąd medyczny a odszkodowanie

Podpisanie zgody na operację oznacza, że pacjent decyduje się na leczenie i ma świadomość związanego z tą operacją ryzyka. Zgoda na operację zawiera informację o przebiegu leczenia i ewentualnych przeciwwskazaniach.

Świadomość ryzyka nie dotyczy jednak błędów w leczeniu, zakażenia, czy zaniedbań. W takich przypadkach szpital nie może uchronić się od odpowiedzialności.

Skutkiem błędu medycznego, błędu lekarza, może być konieczność leczenia się przez całe życie lub kalectwo albo nawet śmierć spowodowana tym błędem.

Nie ma dolnej granicy kwoty odszkodowania, i zdarza się, że szpital za bąd lekarza oferuje średnio 500 złotych do najwyżej 3000 zł.za śmierć bliskiej osoby lub poważny uszczerbek na zdrowiu.

Szpitale postępują świadomie w ten sposób. Po odrzuceniu tak niskiej kwoty poszkodowani kierują sprawę do sądu, a tam sprawy ciągną się latami i płaci zakład ubezpieczeń. Do tego nie wszyscy mają środki na postępowanie sądowe i rezygnują z walki.

Instytut Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego opracował dane, z których wynika, ze każdego roku z powodu błędów lekarskich umiera w Polsce od 7 do 23 tysięcy osób.

Rośnie świadomość przysługującego nam prawa do roszczenia odszkodowania i zadośćuczynienia za skutki błędu lekarskiego. Coraz wyższe odszkodowania przyznawane przez sądy motywują do działania. Walka jest trudna, ale należy ją podjąć.

Ktoś znajomy lub bliski cierpi na skutek błędu medycznego – warto podjąć walkę o należne pieniądze, które pomogą w dalszym trudniejszym życiu. Nie zwlekaj – przedawnienie to 3 lata

Potrzebujesz pomocy – zadzwoń po bezpłatne informacje  535-422-330