Zgłoszenie wypadku - tel 535-422-330

Porady i informacje tel 535-422-330

Wstępne zgłoszenie wypadku nie skutkuje zobowiązaniem ze strony
poszkodowanego, jest jedynie pomocą w uzyskaniu odpowiedzi.

Szybkie zgłoszenie daje większą szansę na kompleksową opiekę prawną i skuteczność wypłaty należnego odszkodowania.

Zgłoszenie zapewnia podstawianie poszkodowanemu samochodu zastępczego bez limitów i w klasie uszkodzonego samochodu.

Zapewniamy warsztat, który zabierze samochód do naprawy bezgotówkowej

Zajmiemy się wszystkimi formalnościami, pomożemy zgromadzić potrzebne dokumenty- nasz klient ma jedno, najważniejsze zadanie - leczyć się. My zajmiemy się resztą :)

Jeśli znalazłeś się w wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej- udzielimy zaliczki w formie pożyczki, bez badania zdolności kredytowej.
.
O tym trzeba wiedzieć:
1. Zakłady ubezpieczeń dobrze wiedzą, z kim mają do czynienia. Jeśli poszkodowany sam próbuje dochodzić swojego odszkodowania lub reprezentowany jest przez pełnomocnika z niewielkim doświadczeniem, ma małe szanse na wysokie odszkodowanie. Nie warto negocjować samemu bezpośrednio z zakładem ubezpieczeniowym sprawcy wypadku. W interesie ubezpieczalni jest wypłacić niewielkie odszkodowanie i zamknąć sprawę ugodą.

2. W Polsce działa ok. 20 tys. firm zajmujących się odszkodowaniami i likwidacją szkód. Wiele z nich ma niewielkie doświadczenie w pozyskiwaniu odszkodowań i ogranicza się do wysyłania pism z roszczeniami, nie podejmując dalszej walki w sądzie i godząc się na warunki ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Warto poszukać firm i prawników z wieloletnim doświadczeniem w dochodzeniu odszkodowań, które wygrały wiele spraw dla poszkodowanych klientów. Ubezpieczyciele, którzy przegrali z takimi firmami w sądzie, proponują im później korzystne dla poszkodowanego ugody. Warto zasięgnąć rady u Rzecznika Ubezpieczonych (www.rzu.gov.pl, tel.: 022 333 73 26/27/28).

3. W przypadku zdarzeń, gdzie urzędowo nie pojawiają się organy ścigania - podczas pracy, w szkole, rolnictwie itp. - najlepiej powiadomić również policję, składając zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. To pomoże poszkodowanemu, gdyż policja zabezpieczy ślady, zbierze dowody i przesłucha świadków. Później jest na to za późno.

4. Przy wyborze firmy bądź prawnika mającego reprezentować poszkodowanego nie powinno się kierować wyłącznie tym, że pobiera on najniższą prowizję, np. 5-10 proc. od kwoty odszkodowania. Najlepsze firmy pobierają i dwadzieścia kilka procent. Potrafią jednak uzyskać bardzo wysokie odszkodowania.

Autor: Piotr Stanisławski, Źródło: Magazyn Integracja 2/2008